Specializuotas salonas Europos parketas

Salonas “Europos parketas”, UAB "Sitoma", Teatro g. 10, Vilnius
Tel/faks.: (8 5) 2617158 el.p. tomas@еuroparketas.lt
darbo laikas: I-IV 10.00-18.00, V 10.00-17.00, VI - pagal susitarimą

/ /Parketlentės/Paslaugos/Akcijos/Įgyvendinti projektai/

Parketlentės

Savo natūraliu grožiu bei ekologiškumu medinės grindys gerokai išsiskiria iš visų kitų naudojamų grindų dangų. Dėl nenutrūkstamo technologijų vystymosi, šiandien grindys iš medžio tapo ne tik prieinamesnės platesniam vartotojų ratui, bet taip pat patikimumu ir ilgaamžiškumu atitinka reiklesnių pirkėjų poreikius. Parketlentės – viena iš medinių grindų rūšių. Tai grindys, pagamintos iš kelių tarpusavyje suklijuotų medienos sluoksnių. Savo klientams galime pasiūlyti aukštos kokybės dvisluoksnes ir trisluoksnes parketlentes.

parketlentes-medines-grindys

 

Grindys yra vienas pagrindinių namų interjero akcentų, pirmiausiai krentančių į akis bei kuriančių visą namo stilių. Dėl šios priežasties itin svarbu išsirinkti tinkamas grindis. Tai padaryti gali padėti atsakymai į šiuos klausimus: ar namuose bus dažnai vaikščiojama su batais, ar bus naminių gyvūnų, purvo, smėlio, ar bus naudojama grindų šildymo sistema?


Renkantis parketo dangą ir derinant jas prie Jūsų namų interjero, vertėtų atsižvelgti į vieną patarimą: jei jas klosite mažoje patalpoje, verčiau rinktis mažesnių matmenų parketlentes, nes jos sukuria smulkesnį raštą. Didesnių matmenų parketlentės labiau tinkamas didesnėms erdvėms. Jei ketinate parketą kloti patalpose su šildomomis grindimis, atkreipkite dėmesį, ar Jūsų pasirinktos parketo grindys yra tam tinkamos.

Mūsų asortimente galite rasti ne tik įvairių atspalvių lakuotų ir alyvuotų trisluoksnių, dvisluoksnių parketlenčių savo namams ar biurui, bet ir masyvo grindų sporto salėms bei lauko terasoms. Tam, kad pasirinktas pirkinys Jus džiugintų dar ilgiau, pasirūpinsime kokybišku medinių grindų įrengimu bei priežiūra (valymu, plovimu, alyvavimu, poliravimu ir kt.)

 

Dvisluoksnės parketlentės

Iš dviejų medienos sluoksnių gaminamos parketlentės yra gan stabilios, jas galima įrengti klijuojant prie pagrindo arba tvirtinant prie gulėkšnių. Viršutinis – tai matomas, eksploatuojamas vientisos medienos sluoksnis, kuriuo vaikštoma. Apatinis parketlenčių sluoksnis yra bazinis, jis dažniausiai gaminamas iš faneros. Jame išdrožiami grioveliai ir įlaidai, skirti parketlenčių sujungimui tarpusavyje. Mūsų parduodamos dvisluoksnės parketo dangos medžiagos yra nuo 12 iki 21 mm storio ir turi 3-6 mm viršutinį dėvimąjį sluoksnį. Kuo storesnis dėvimasis sluoksnis tuo didesnis parketlenčių ilgaamžiškumas.

 

Trisluoksnės parketlentės

Trisluoksnė konstrukcija, kai trys medienos sluoksniai yra suklijuoti stačiai vienas kito atžvilgiu, yra viena stabiliausių bei patikimiausių. Tokių parketlenčių įrengimas yra palyginti greitas ir paprastas, jas galima kloti tiek plaukiojančiu būdu, tiek klijuojant prie pagrindo. Didžiąją dalį mūsų parduodamų trisluoksnių parketlenčių rūšių galima įrengti patalpose su grindų šildymo sistema. Tokios trisluoksnės parketlentės sukurtos pagal specialią technologiją, jų konstrukcija yra apgalvota iki mažiausių smulkmenų, todėl leidžia išlaikyti grindų stabilumą keičiantis patalpų oro drėgniui ir temperatūrai.

 

Parketlenčių priežiūra

Dažniausiai parketlentės būna padengtos keliais lako arba alyvos sluoksniais, kad jų paviršius būtų apsaugotas nuo braižymosi. Tokiu būdu virš parketlenčių tarsi sukuriamas permatomas apsauginis sluoksnis. Parketlenčių lako sluoksnį rekomenduojama atnaujini kas 5-10 metų.

Parketo medžiagas dengiant alyva, ji įsigeria į medienoje esančias poras ir taip padidina medžio atsparumą bei išryškina natūralius medienos raštus. Alyva padengta parketlentė ilgainiui tampa tvirtesnė. Kasdieninė parketo priežiūra yra gan paprasta ir nebrangi – atsiradus nedideliems mechaniniams pažeidimams, pakanka toje vietoje atnaujinti alyvos sluoksnį. Tokiu atveju viso grindų paviršiaus atnaujinti nereikia. Visgi, siekiant, kad parketlentėmis dengtos grindys ilgiau išlaikytų puikią estetinę išvaizdą, rekomenduojama jas peralyvuoti kas 1-2 metus.